Vzdělávání
VŠE
Všem zájemcům o studium vřele doporučuji VŠE, která vám umožní rozvíjet nejen ekonomické vzdělání. Níže uvádím pár tipů pro inspiraci.
Například s tvorbou vlastních webových stránek vám pomůže vyučující Ing. Jiří Steklý. Dostatečným předpokladem pro úspěšné absolvování výuky je slušná úroveň ovládání počítače.
Jinak pro všechny zájemce o počítačovou grafiku, digitální fotografování a úpravu fotografií v programu Zoner mám úžasný tip ke studiu. Vyučující doc. Ing. Stanislav Horný, CSc. a Kristýna Horná, DiS. vás fundovaně a zároveň zábavnou formou provedou světem digitální fotografie. Nesmím opomenout vstřícné studenty, kteří jsou neméně důležití pro celkovou přátelskou a tvůrčí atmosféru GML. V každém semestru je velmi široká nabídka kurzů jak pro začátečníky i pokročilé.
Dále program Gimp, který je volně ke stažení, jedná se o dobrého pomocníka na úpravu fotek, na stejné škole vás naučí dobře ovládat vyučující Mgr. Vlastimil Milý.
Další zajímavou možností vzdělávání představují kurzy u Ing. Ivo Šmejkala, který vás seznámí například s problematikou paketů, počítačových virů, trojského koně, antivirů, Firewallů, atd..
Z výše uvedené nabídky ke studiu je patrné, že škola věnuje nemalou pozornost rozvoji kreativity studentů napříč generacemi.
ČVUT
Zajímavé vyučování probíhá také na ČVUT FEL na Karlově náměstí, kurzy jsou vhodné pro všechny, kteří již mají zkušenosti s prací na počítačích. Zejména problematika úpravy fotografií je na škole zastoupena v několika kurzech různé náročnosti.
V rámci seznámení s programem Photoshop se naučíte nejen grafickou úpravu fotografie, ale i základními principy bitmapové grafiky. Pod pojmem bitmapová grafika si můžete představit jednoduchou úpravu např. fotografie, která se skládá z bodů různých stupňů šedi a barev. Naučíte se zajímavé techniky úprav, které začínají u odstranění červených očí na fotografii až po kompletní úpravy lidské postavy. Také budete používat barevné efekty s mísením několika fotografií dohromady a mnoho dalších užitečných technik grafické úpravy. Kurz není náročný pro lidi, kteří se chtějí naučit něco nového a mají zájem o rozšíření svých počítačových vědomostí. Kurz je dvousemestrální: zimní semestr 28 hodin, výuka pokračuje v letním semestru (28 hodin). Předmět vyučuje sympatický a velmi komunikativní mladý pán Petr Dvořáček.
Dalším kurzem na ČVUT je výuka úpravy fotografií prostřednictvím programu Gimp. Tento kurz má obdobnou náplň jako výuka Photoshopu, rovněž je dvousemestrální i vyučující je stejný, pan Petr Dvořáček.