Používaná technika

Detailní informace o používaném vybavení naleznete v jednotlivých rubrikách, které jsou umístěny v hlavním menu pod "Equipment".

Canon EOS 7D Mark ll

Canon EOS 7D Mark II – byla ve své době uvedení na trh nejrychlejší digitální zrcadlovkou, která stanovila nové standardy ve svém segmentu. Fotoaparát navazuje na kultovní model EOS 7D, který se chlubil nejlepším výkonem ve své třídě. Zrcadlovka EOS 7D Mark II navíc využívá i technologie, které společnost Canon navrhla pro svoji vlajkovou loď, profesionální fotoaparát EOS-1D X.

Canon EOS 40D

EOS 40D je poloprofesionální zrcadlovka, která uspokojí i vysoce náročné fotografy. Tento model jistě potěší každého, kdo očekává od přístroje maximální obrazovou kvalitu. Využít jej tak mohou nejen amatéři ale i poloprofesionálové nebo dokonce profesionální fotografové.

Canon EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM

Předností objektivu je zejména jeho univerzální použití. Ovšem dle mého soudu teleobjektiv nenahradí!

Díky konstantní cloně f/2,8 v celém rozsahu zoomu a 3krokovénu stabilizátoru obrazu poskytuje objektiv EF-S 17-55 mm f/2,8 IS USM vynikající výkon a flexibilitu komponování při nedostatečném osvětlení.

U konkurence firmy Canon jsem obdobných parametrů objektiv neobjevil.

Canon EF 85mm f/1.8 USM

Kvalita pevného skla vynikne zejména při portrétním fotografování, prostě skvěle "kreslí"! Další velkou předností objektivu je nízká hmotnost a kompaktnost.

Moje zkušenost s tímto objektivem je velice pozitivní, rychle jsem si zvykl na omezení spojená s používáním pevného ohniska oproti objektivu s proměnlivou ohniskovou vzdáleností.

Canon EF 70-300mm f/ 4-5.6 IS USM

Cenově dostupný teleobjektiv se zoomem od společnosti Canon vybavený stabilizátorem obrazu. Velkou předostí objektivu jsou kompaktní rozměry a malá hmotnost. Rozsah 70-300mm je dostatečně velký pro fotografování i značně vzdálených objektů, zvířat atd..

GITZO GT2542L

Se stativem jsem velmi spokojen, díky nízké hmotnosti karbonu a kompaktním rozměrům ve složeném stavu lze s ním absolvovat i náročnější akce, jako například delší výšlapy po horách.

Stativ je jedna ze základních pomůcek, pokud chcete mít ostré snímky a zachovat světelnou atmosféru např. při horších světelných podmínkách. Stativ slouží spolu s hlavou stativů k fixaci fotoaparátu nebo kamery do požadované polohy a chrání před rozostření snímků vlivem „roztřesení“ přístroje při delší expozici.

GITZO GH2780QR

Kulová hlava od Gitza je skvělá. Firma přišla na trh ze zcela novou a inovativní řadou kulových hlav.Tyto hlavy jsou navrženy tak, aby byly velmi vyrovnaným produktem, který je zárukou nejen vysoké max. nosnosti, ale také co nejvíc dalších klíčových prvků, až příliš často přehlížených.

Hoya HD

Používám zatím pouze UV a polarizační filtry. Řada HD patří, dle informací výrobce, k nejtvrdším a nejpevnějším optickým sklům na trhu.


Reference:

Foto - Vize

Praha fotografická

Koktejl kultur

Winston Econ Art

Kontakt

Vítězslav Říha
Mobil: + 420 608 512 544

TOPlist