Stativ

GITZO GT2542L

Se stativem jsem velmi spokojen, díky nízké hmotnosti karbonu a kompaktním rozměrům ve složeném stavu lze s ním absolvovat i náročnější akce, jako například delší výšlapy po horách.

Stativ je jedna ze základních pomůcek, pokud chcete mít ostré snímky a zachovat světelnou atmosféru např. při horších světelných podmínkách. Stativ slouží spolu s hlavou stativů k fixaci fotoaparátu nebo kamery do požadované polohy a chrání před rozostření snímků vlivem „roztřesení“ přístroje při delší expozici. Platí zde zásada, že čím pevnější a masivnější máte stativ, tím máte ostřejší snímky. Stativy se rozdělují podle velikosti, nosnosti, využití, konstrukce, použitých materiálu a hmotnosti. Některé stativy mají možnost horizontálního naklonění prostřední tyče, což je velmi vhodné na makra.

GITZO GH2780QR

Kulová hlava od Gitza je skvělá, za vše mluví její úžasné parametry:

  • Výška: 11cm
  • Nosnost: 14 kg
  • Hmotnost: 0,5 kg

Gitzo přišlo na trh ze zcela novou a inovativní řadou kulových hlav.Tyto hlavy jsou navrženy tak, aby byly velmi vyrovnaným produktem,který je zárukou nejen vysoké max. nosnosti, ale také co nejvíc dalších klíčových prvků, až příliš často přehlížených.Tyto vlastnosti zahrnují hebkost pohybu,malá váha,větší úhly náklonu, kompaktnost, ergonomii a bezpečnost. Toho je možné dosáhnout pomocí unikátního a exkluzivního technického řešení, jako je dutý Bubble Ball, dvoulůžkový zámek (SADL) a nový systém vyrovnávání. Nová technologie umožňuje působivé snižování hmotnosti a dává těmto hlavám velice nízkou hmotnost a při tom vysokou nosnost. SADL je revoluční systém, který zaručuje jak výjimečné zamykání, ultra hladký výkon a vysokou přesnost pohybu. Díky vodováze, která je součástí hlavy je vždy zárukou dokonale zarovnání fotoaparátu.Tyto nové kulové Gitzo hlavy jsou odolné proti prachu i díky tašce pro skladování a balení. Textilní vak proti prachu je také podpora ochrany životního prostředí.
Tato hlava je vybavena rychloupínacím systémem.


Čerpáno:

Oficiální web společnosti Gitzo


Reference:

Foto - Vize

Praha fotografická

Koktejl kultur

Winston Econ Art

Kontakt

Vítězslav Říha
Mobil: + 420 608 512 544

TOPlist