Filtry

Hoya HD

Zatím používám hlavně UV a polarizační filtry Hoya HD. Jedná se údajně o "Nejkvalitnější filtr v historii" tak jej označuje japonský výrobce Hoya a nutno dodat, že to nejsou jen planá slova. Výjimečně odolné optické sklo ochrání váš objektiv i ve vysoce náročných provozních podmínkách. Řada HD je vyráběna ve slim verzi a to se zadním i předním závitem.

UV filtr absorbuje ultrafialové paprsky, které způsobují mlžný a nevýrazný vzhled snímků, v dnešní době digitálních fotoaparátů hlavně plní funkci jako ochrana objektivů.

Polarizační filtr je opravdovým unikátem. Nově vyvinutá polarizační fólie v řadě Hoya HD je stejná, jako se používá v posledních LCD televizorech s vysokým rozlišením. Propouští o 25% více světla než standardní polarizační fólie používaná v současných polarizačních filtrech. Objímka polarizačního filtru je o dalšího 0,5mm tenčí, než dosavadní populární série Hoya PRO1 Digital, a přitom i zde je ještě místo pro přední závit pro další filtr nebo pro uchycení přední krytky objektivu.

Snad jsem vybral dobře, jelikož výjimečnost filtrů Hoya HD především tkví v kombinaci technologií 3.tisíciletí a nejvyšší kvality všech použitých materiálů.

Hoya HMC

Dále občas používám Hoya HMC ND (Neutral Density) filtry, které jsou určeny pro prodloužení expozice, což u snímků umožní rozmáznutí pohybujících se objektů (s úspěchem se využívá u krajinářských snímků, například pro fotografování říčního toku, vodopádů, ale i mraků na obloze či korun stromů), vyprázdnění ulic jinak rušného velkoměsta i zmenšení hloubky ostrosti při odclonění. Dále je možné dosáhnout snížení efektivní citlivosti filmu nebo snímacího čipu při fotografování za slunečného počasí, případně v ateliéru. U videokamer a dalších optických zařízení s fixní světelností koriguje riziko přeexpozice (záběry na sněhu nebo u moře).


Závěrem doporučuji při pořizování filtrů využít internetový obchod NOVAFOTO. Nákup proběhl bez nejmenších problémů, zboží bylo dodáno velmi rychle, zejména ceny jsou velmi příznivé.

Kdo se potřebuje při nákupu "pomazlit" s filtrem nebo potřebuje odbornou radu, v tom případě dobrou volbou je Foto Škoda.


Reference:

Foto - Vize

Praha fotografická

Koktejl kultur

Winston Econ Art

Kontakt

Vítězslav Říha
Mobil: + 420 608 512 544

TOPlist