Zoner Photo Studio 13 Pro

Pro příznivce programu Zoner mám dobrou zprávu, konečně vyšla dlouho očekávaná publikace od Pavla Kristiána: "Zoner Photo Studio - upravujeme fotografie". Pokud dotyčná kniha bude neméně dobrá jako předchozí k Zoneru 11, není pro uživatele výše uvedeného programu lepší příručka na českém trhu.

Průvodce programem Zoner Photo Studio se podrobně věnuje především editaci fotografií – od základních úprav až po ty pokročilé.

Zkušeným uživatelům nabídne podrobné pracovní postupy úprav fotografií od Panoramat, přes HDR až po práci s formátem RAW.

Aktualizováno 12.1.2011

Jinak možná dost užitečná informace pro Vás, již jsem obdržel novou knížku k Zoneru od Pavla Kristiána, 1 díl. Měl jsem čas zatím jen krátce prolistovat pár stránek, na první pohled působí dost nepřehledným dojmem, kam se to "hrabe" na staré vydání k Zoneru 11. Za prvé publikace má pouze 160 stran (stará cca dvojnásobek), za druhé pomalu o třetinu menší formát. Ovšem dobrou zprávou je, že se jedná pouze o první díl, který údajně budou následovat další dva díly. Níže uvádím deatailní informace o jednotlivých publikacích, které jsem získal na oficiálních stránkách firmy Zoner Press:

První svazek je věnován úpravě a nastavení prostředí ZPS, způsobům stažení snímků do počítače včetně získávání obrázků z jiných zdrojů, práci s Editorem, zpracování souborů RAW, přípravě HDR snímků. Podrobně jsou uvedeny možnosti úprav obrázků, ať již jde o celkové změny nebo retušování dílčích problémů. Publikace obsahuje i postupy pro vytváření panoramat a je doplněna i o některé novinky, jako je skládání multiexpozic nebo základní informace o správě barev.

Druhý svazek bude k dispozici na konci ledna 2011 a jeho ústředním tématem je práce s informacemi, správa a archivace souborů včetně podrobností o práci s katalogem, alby, filtry a jinými nástroji pro organizaci a vyhledávání souborů. Publikace je doplněna o možnosti tisku, tvorbu webových galerií, práci s GPS souřadnicemi a řadou dalších témat.

Třetí svazek bude obsahovat pokročilé postupy editace fotografií a některé podrobnější popisy funkcí, které ZPS nabízí. Bude se jednat zejména o rozšířené možnosti publikování na webu, tvorbu DVD prezentací a další vybrané postupy. Tato publikace bude k dispozici v průběhu února 2011.

Každý svazek bude vydán jako plnobarevná publikace o 160 stranách, rozměrech 154 x 225 mm.

 Reference:

Foto - Vize

Praha fotografická

Koktejl kultur

Winston Econ Art

Kontakt

Vítězslav Říha
Mobil: + 420 608 512 544

TOPlist