Pražský orloj

Poslední šance, v sobotu večer 15.10. a 22.10. proběhne tzv. video mapping, neboli projekce na budovy. Vřele dotyčnou akci doporučuji nejen ke shlédnutí, ale i k vyzkoušení vlastních fotografických schopností.

Staroměstský orloj, středověké astronomické hodiny, které patří k nejznámějším památkám Prahy, oslavil loni v sobotu 9. října 2010 své 600. narozeniny. Na počest tohoto významného jubilea vznikla vizuální projekce (video mapping) přímo na jižní straně budovy Staroměstské radnice, kde je orloj umístěn. Pro velký úspěch se letos celá akce opakuje.

Jedná se o úžasnou počítačovou animaci, kterou vytvořilo ve světě uznávané české výtvarné uskupení The Macula představuje stavbu orloje od architektonického plánu přes kamenickou práci Petra Parléře až po umístění kalendářní desky od Josefa Mánesa. Návštěvníci Staroměstského náměstí mohou nahlédnout díky optické hře i do útrob orloje. Projekce také připomíná dramatické události - husitské války, popravu pražských pánů až po poškození orloje při osvobozování Prahy v roce 1945. Vizuální projekce začíná vždy večer po západu slunce. Projekce se spouští vždy v každou půl a celou hodinu hned po promenádě apoštolů. Délka audiovizuálního díla je cca 10 minut. Možná někomu se bude video mapping zdát příliš krátký, ale děj produkce probíhá velmi rychle. 

Závěrem podotýkám, že sebelepší fotografie nedokáže přiblížit atmosféru produkce, jelikož se jedná o 3D promítání, které je ozvláštněno vkusným zvukovým doprovodem.


Reference:

Foto - Vize

Praha fotografická

Koktejl kultur

Winston Econ Art

Kontakt

Vítězslav Říha
Mobil: + 420 608 512 544

TOPlist