Kniha Michaela Freemana

Název titulu: Černobílá digitální fotografie - Kompletní průvodce

Nakladatelství: Computer Press, 2010

Jedná se o skvělou publikaci, nepochybuji o její vhodnosti pro každého majitele digitálního fotoaparátu. Určitě je příjemné občas opustit svět barevné fotografie, vydat se cestou odstínů šedi. V knize naleznete základní informace o dané problematice, viz podrobný popis níže.

Digitální technologii se podařilo zjednodušit důmyslný prostor černobílého zobrazování a zpřístupnit jej tak mnohem většímu počtu zájemců než kdykoli předtím. V tomto obsáhlém knižním průvodci vás populární autor a zkušený fotograf Michael Freeman seznámí s postupy, které využívá k vytváření vlastních působivých černobílých snímků.

Důkladný pohled na práci tradičních mistrů černobílé fotografie pak využívá jako inspiraci pro černobílé vyjádření pomocí moderních barevných postupů.

Odhalíte každou součást nadčasového umění černobílé fotografie. Věnujete se jejím nejvýznamnějším tvůrcům stejně jako využití klasických postupů v době digitálního obrazového záznamu.

Seznámíte se s širokou paletou nejrůznějších kreativních možností ve světe černobílého zobrazování. Ať již vytváříte tónovaný vzhled starých snímků, výstavní tisky nebo optimalizované soubory pro zveřejnění na webu, máte k dispozici kompletní soubor všech potřebných informací a technik, s jejichž pomocí dosáhnete požadovaných výsledků.

Michael Freeman je mezinárodně uznávaný fotograf a autor publikací, který se specializuje na cestování, architekturu a na asijské umění. Známý je zejména pro své zkušenosti se speciálními efekty. Mnoho let fotografoval pro časopis Smithsonian a také pro řadu vydavatelů v různých zemích světa, jako jsou Time-Life Books, Reader s Digest, Condé Nast Traveler a Geo. Pravidelně také přispívá do Photo District News a jako autor připravil již více než dvě desítky úspěšných knih o fotografování.


Reference:

Foto - Vize

Praha fotografická

Koktejl kultur

Winston Econ Art

Kontakt

Vítězslav Říha
Mobil: + 420 608 512 544

TOPlist