Jazz ve Valdštejnské zahradě

Zahajovací koncert Bohemia JazzFestu se uskuteční 10.7. 2012 od 17 hodin. Letos vystoupí ve Valdštejnské zahradě níže jmenovaní umělci.

The Baker Suite (AUS)

Australské duo opouští svůj kontinent zřídka, slavné je především doma. A tak jeho vystoupení na Bohemia Jazz Festu bude mimořádnou příležitostí poznat muže, který svým autorským i interpretačním stylem připomíná nejspíš Leonarda Cohena a jeho hlas i kytaru doplňuje tradičně i o generaci mladší akordeonistka a zpěvačka Gayle Buckby. 

Miroslav Hloucal Quartet (CZ) Winner of the JazzPrix competition 2012

Doslova Veni, Vidi, Vici se dá označit účast nové sestavy Miroslav Hloucal Quartet na česko-německé soutěži mladých jazzových kapel do 30 let, nazvané Jazz Prix 2012. České kolo vyhrál Hloucalův kvartet s přehledem a do Německa jel s jistou nejistotou. Přece jen, německý jazz je v Evropě pojem, jejich základna daleko širší a muzikanti si mohou vybrat, na které škole si zvýši vyzrálost. A přesto Miroslav Hloucal Quartet triumfoval. Získal nejen příjemnou částku 10.000 EUR ale i možnost vystoupit na dvou festivalech, které soutěž organizují – Bohemia Jazz Festu a Blue Tone v německém Straubingu. 

Miroslav Hloucal trumpet
Tomáš Baroš, bass
Martin Novák drums
Martin Brunner piano

 


Reference:

Foto - Vize

Praha fotografická

Koktejl kultur

Winston Econ Art

Kontakt

Vítězslav Říha
Mobil: + 420 608 512 544

TOPlist