Canon PowerShot G12

Firma uvádí nástupce G11 na český trh, jako první model řady G nabízí PowerShot G12 funkci snímání HD videa (720p) frekvencí 24 snímků za sekundu se záznamem stereofonního zvuku. V režimu natáčení videa lze také použít Efekt miniatury, – použitím různých nižších snímkových frekvencí je možné vytvořit zajímavé časosběrné videosnímky, na nichž se objekty jeví jako zmenšené modely. Integrovaný port HDMI kompatibilní s CEC pak umožňuje přehrávání videa a prohlížení fotografií na kompatibilním televizoru HDTV a přímé ovládání pomocí dálkového ovládání televizoru. Shrnuto, ovšem mezi fotografy převažuje názor, s kterým se plně stotožňuji, že kdo se chce jen trochu seriózním způsobem zabývat filmováním si koupí opravdovou kameru. Jedná se především o marketingový tah firmy Canon, prostě většina zákazníků si to žádá a podle mého soudu se jedná zejména o tlak konkurence.

Jinak přibylo mnoho dalších zajímavých funkcí, které ulehčí především fotografování začátečníkům, proto je G12 určena nejen profesionálům, ale i náročným amatérům.

Závěrem se nemohu nezmínit o velmi přijemné záležitosti týkající se samotného držení fotoaparátu, totiž G12 má obdobný grip jako zrcadlovky. Samozřejmě je menších rozměrů, ale i tak daleko lépe kompakt padne do ruky než starší modely řady G. Další pozitivní záležitostí je, že G12 je více podobná svým ovládáním zrcadlovkám. Pro nás majitele DSRL možná rozhodující vlastnost kompaktu proč si tento model pořídit.Reference:

Foto - Vize

Praha fotografická

Koktejl kultur

Winston Econ Art

Kontakt

Vítězslav Říha
Mobil: + 420 608 512 544

TOPlist